fbpx

Slovensko prežíva náročné dni, už dva týždne sú zavreté aj školy. Rodičia či blízka rodina vzdelávajú deti v domácich podmienkach, ale nie sú na to sami. Mnohí učitelia improvizujú, experimentujú a spájajú sa so svojimi žiakmi, aby im boli podporou aj takto na diaľku. Práve preto Komenského inštitút a Učiteľ Slovenska vyzývajú verejnosť, aby pri príležitosti Dňa učiteľov poďakovala pedagógom potleskom v oknách či na balkónoch o 17.tej hodine, 28. marca 2020.

Komenského inštitút spája a podporuje učiteľov aj uprostred náročnej situácie, ktorú zažíva celý svet. Práve preto, aby mali zajtrajší Deň učiteľov výnimočný, sa rozhodli vyzvať verejnosť, aby sa poďakovala pedagógom za ich prácu a nasadenie. „Natočte krátke video alebo sa odfoťte a vyjadrite tak čo najosobnejšie svojim učiteľom vďaku za to čo pre vás robia v týchto neľahkých dňoch. Stávajú sa IT expertmi, komunikujú s vašimi deťmi, snažia sa o prípravu čo najzaujímavejšieho vzdelávania, roznášajú úlohy do poštových schránok. Aj napriek tomu, že boli hodení do vody sa nevzdávajú a napĺňajú svoje učiteľské poslanie,“ hovorí Radoslav Plánička z Komenského inštitútu. ,,Preto by sme radi vyzvali ľudí, aby okrem osobného posolstva vyjadrili vďaku učiteľom aj formou potlesku v oknách či na balkónoch v sobotu 28. marca o 17.tej hodine. Zdravie je aktuálne prvoradé, ale aj teraz potrebujeme pomoc kvalitných vedcov, lekárov, záchranárov a tí by sa nimi nestali bez vzdelávania učiteľov,“ doplnil Radoslav Plánička.

Iniciatívu Komenského inštitútu ocenil a podporil aj nový minister školstva Branislava Gröhling, ktorý rovnako potleskom poďakuje všetkým slovenským učiteľom a učiteľkám za ich obrovské nasadenie. „Veľmi si vážim, že sa v tejto neštandardnej situácii ukázalo množstvo kreatívnych a inovatívnych učiteľov, ktorí sami tvoria online materiály, Youtubové videá či audio nahrávky. Oceňujem tých, ktorí s nadšením učia na diaľku a hľadajú spôsoby, ako to robiť čo najlepšie a čo najpútavejšie aj v takýchto podmienkach,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling.