fbpx

Prinášame vám webináre a diskusie s účastníkmi a absolventmi Komenského inštitútu, finalistami ocenenia Učiteľ Slovenska a osobnosťami z oblasti vzdelávania.

Spoločne s nimi vám podávame “pomocnú ruku” vo forme konkrétnych nápadov na vyučovanie, ako ho zaujímavo a zmysluplne realizovať aj online, ako sa zamerať hlavne na žiaka a nezahltiť rodiča. 


Webináre sú streamované na našej facebookovej stránke: facebook.com/Komenskehoinstitut

Registrácia nie je nutná, stačí ak sa v danú hodinu prihlásite na Facebook a otvoríte si našu facebookovú stránku. Tu sú zatiaľ ponúkané webináre (vždy so začiatkom o 17:00, ak nie je uvedené inak):

Pripravované webináre:

Ďalšie webináre sú v príprave.

Zoznam zrealizovaných webinárov:

Záznamy zrealizovaných webinárov nájdete nižšie pod týmto zoznamom, ale aj na našej facebookovej stránke v sekcii “Videá”.

22.11. Webinár: Výhody a riziká domáceho vzdelávania (Hostia: odborníčka na vzdelávacie systémy Zuzana Zimenová z OZ Nové školstvo, Diana Šimová z OZ Domáce vzdelávanie na Slovensku a Zuzana Labašová z Komenského inštitútu, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

15.11. Webinár: Ako učiť o 17. novembri (Hostia: učiteľ Adam Baran, historik Martin Posch a disident a novinár Martin M. Šimečka, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

9.11. Učitelia v Akcii: Ako na finančnú gramotnosť prakticky (lektor: Ladislav Smoroň, odborník na finančnú gramotnosť)

19.10. Webinár: Čo sa skutočne potrebujú učiť mladí ľudia (Hostia: bývalá premiérka Iveta Radičová, Viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor, Bývalý minister financií Ivan Mikloš, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

17.10. Webinár: Ako sa rozprávať v škole aj doma o inakosti (Hostia: spolupredsedníčka Dúhových rodín a zakladateľka Rozmanity n.o. Anna Symington-Maar, psychológ Dušan Ondrušek a učiteľka Rebecca Murray, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

5.10. Webinár: Deti, spánok a škola (Hostia: lekárka Michaela Kostičová, neurogenetik Tomáš Eichler, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

4.10. Učitelia v Akcii: Ako vychovávať vnímavých rodičov a žiakov (lektorka: riaditeľka VÚDPaP Janette Motlová)

26.9. Webinár: Ako sa správne učiť (Hostia: laureátka Ocenenia Učiteľ Slovenska Alexandra Hučeková, vedkyňa Kamila Urban, Moderuje: odborník na vzdelávanie Juraj Hipš)

25.5. Webinár: Montessori matematika v bežnej triede (lektor: absolvent KI a montessori učiteľ Matej Bruncko)

17.5 Webinár: Klub učiteľov fyziky (moderuje: absolventka a mentorka KI Adriana Macková)

9.5 Webinár: Z prvej ruky: Ako funguje fínske školstvo (Moderuje: Juraj Hipš, hostia:  riaditeľ Centra vzdelávacích analýz Michal Rehúš, Zuzana a Břetislav Kuperovci rodičia žijúci vo Fínsku, kde vychovávajú svojich 5 detí )

28.4. Webinár: Ako na environmentálnu výchovu prakticky? (lektorka: Zuzana Gallayová – odborníčka na environmentálnu výchovu)

27.4. Webinár: Ako som podľahol extrémistom a konšpirátorom (Moderuje: Juraj Hipš, hostia: Michal Gabriš – bývalý extrémista, Juraj Illa – bývalý konšpirátor a Jakub Goda – odborník na dezinformácie)

21.4. Webinár: Ako pracovať s emóciami detí (Moderuje: Juraj Hipš, hostia: psychologička Jana Kubíčková a učiteľka Františka Fehérová)

22.3. Webinár: Ústne odpovede žiakov a ako z nich vyťažiť maximum (hosť: Vladimír Burjan, Moderuje: Adriana Macková – klub učiteľov fyziky)

17.3. Webinár: Kritické myslenie – ako diskutovať o zložitých a výbušných témach (hosť: Ján Markoš, spisovateľ a lektor kritického myslenia)

9.3. Webinár: Činnostné učenie (hosť: Ľubica Demčáková, finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2020)

8.3. WEBINÁR: Ako hovoriť s deťmi o utečencoch (Moderuje: Juraj Hipš, hostia: učiteľka a lektorka Venus Jahanpour, metodik Andrej Návojský, dobrovoľníčka zo slovensko-ukrajinskej hranice Zuzana Burdová)

28.2. WEBINÁR: Ako hovoriť s deťmi o vojne (Moderuje: Juraj Hipš, hostia: psychologička Mária Anyalaiová, facilitátor Dušan Ondrušek, učiteľ Michal Bohuš)

1.2. Webinár: Ako pripraviť žiakov na život v informačnej dobe a pomôcť im porozumieť svetu (hosť: Marie Stracenská, lektorka a PR expertka)

18.1. Webinár: Ako podporiť duševné zdravie žiakov a citlivo hodnotiť? (hostia: psychologička a programová riaditeľka Ipčka Dominika Rajznerová a špeciálna pedagogička Zuzana Juráneková.).

16.12. Webinár: Ako zmysluplne testovať a hodnotiť žiakov? Rady lenivého učiteľa. (hosť: Robert Čapek, lektor a didaktik, autor konceptu “Líný učiteľ”).

03.11. Webinár: Ako individualizovať vyučovanie v triede plnej rozmanitých žiakov (hosť: Vladimír Burjan, autor knihy “Učiaca sa škola”).

06.10. Webinár: Ako realizovať myšlienky z vízie Učiace sa Slovensko na vašej škole (hosť: Vladimír Burjan, spoluautor dokumentu “Učiace sa Slovensko” a autor knihy “Učiaca sa škola”).

07.06. Webinár: Hodnotenie ako dar (hostka: Ľubica Noščáková, účastníčka Komenského inštitútu a finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2018).

31.05. Webinár: Učiteľky a učitelia v teréne (hosť: Martin Kříž, lektor ekologickej výchovy a metodik).

13.05. Webinár: Ako hodnotiť žiakov vnímavo a užitočne (hostka: Anna Jančová, účastníčka Komenského inštitútu a finalistka TOP30 ocenenia Učiteľ Slovenska).

06.05. Webinár: Mentoring a koučing na škole (hostia: Katarína Petrisková, Slavomír Matejka a Tomáš Pešek).

05.05. Webinár: Komunikácia a konflikty (nielen) v škole (hosť: Aleš Bednařík, psychológ).

21.04. Webinár: Online bezpečne a efektívne (hostka: Mária Tóthová Šimčáková, detská psychologička).

14.04. Webinár: Ako rozhýbať decká za počítačom (hosť: Slavomír Pačuta, učiteľ telesnej výchovy, spoluzakladateľ Outdoor Institute, tréner animátorov a riaditeľ Stageman).

12.04. Webinár: Lenivé učiteľky a učitelia (hosť: Robert Čapek, didaktik a lektor).

07.04. Webinár: Matematické prechádzky (hostka: Silvia Haringová, účastníčka Komenského inštitútu).

30.03. Webinár: STEM (hosť: Miroslav Škoviera, stredoškolský učiteľ na bilingválnom gymnáziu v Martine).

24.03. Webinár: Trieda, v ktorej sa číta pre radosť (hostka: Stanislava Opátová, finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2019).

16.03. Webinár: Bádateľské učenie (hosť: Václav Fiala, Učiteľ Česka 2020).

02.03. Webinár: Posilnené učiteľky a učitelia (hostka: Sylvia Ondrisová, psychoterapeutka, lektorka a koučka).

23.02. Webinár: Ako predchádzať online záškoláctvu (hosť: Dávid Králik, Učiteľ Slovenska na diaľku).

11.02. Webinár: MALÉ ZMENY – VEĽKÉ INOVÁCIE, Ako sa dá meniť atmosféra školy (hostia: Iveta Barková, Učiteľka Slovenska 2020 a Jana Augustovičová, spoluzakladateľka súkromnej ZŠ).

30.11. Webinár: Ako vytvárať online videá pre žiakov ZŠ (hostia: Ľubica Demčáková, finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2020 a Julián Gerhart zo Zmudri.sk).

18.11. Webinár: Ako učiť vonku aj dištančne (hostia: Ivana Poláčková z CEEV Živica a učitelia Lenka Škarbeková, Soňa Chlebničanová, Eduard Gemza).

11.11. Webinár: Vnútorný pokoj učiteľa v čase neistoty (hostka: Sylvia Ondrisová, psychoterapeutka, koučka a lektorka).

20.10. Webinár: Ako a prečo sa hýbať aj v „online dobe“ (hostia: Michal Handzuš, bývalý hokejista NHL a Ladislav Ogurčák, finalista ocenenia Učiteľ Slovenska 2020).

5.10. Webinár: Učitelia Slovenska inšpirujú – ako dnes učiť efektívne a zmysluplne (hostia: Zuzana Tkáčová, víťazka ocenenia Učiteľ Slovenska 2018 a Peter Pallo, víťaz ocenenia Učiteľ Slovenska 2019).

27.5. Diskusia: Ako na zmysluplné outdoorové vzdelávanie (hostia: Martin Kříž z českého Učíme se venku, Ivana Poláčková z CEEV Živica a naše absolventky Katarína Vajkai a Martina Štesková).

20.5. Diskusia: Ako viesť školu na diaľku – užitočné tipy nielen pre vedenie škôl (moderuje: Janka M. Balážová, hostia: Martin Menšík z Profesie a absolventky KI Zuzana Borovská a Jana Marcineková).

13.5. Diskusia: Ako učiť “vylúčené” deti počas korony? (moderuje: Tina Gažovičová, hostia: Janette Motlová, Zuzana Révészová a Jana Karľová).

6.5. Ako vytvárať náučné videá pre študentov (lektor: Julian Gerhart zo Zmudri).

29.4. Diskusia Komenského inštitútu: Ako nás preškolí korona? (moderuje: Adela Vinczeová, hostia: Helena Weszelovszká, Stanka Opátová a Jozef Šujak)

8.4. Diskusia Sokratovho inštitútu: Ako zvládať vzťahy v čase korony (hostia: Sylvia Ondrisová a Dušan Ondrušek, moderuje: Katarína Nagy Pazmány) – video nájdete na facebookovej stránke Sokratovho inštitútu

7.4. Rovesnícke príbehy pre jazyky a humanitné vedy. (lektorka: Katarína Petrisková)

2.4. Zmysluplný dejepis (nielen) v karanténe. (lektor: Michal Bohuš)

1.4. Objavujme talenty a silné stránky našich žiakov. (lektorka: Ľuba Tomková)

26.3. Online ŽÚR alebo ako učiť žiakov 2. stupňa ZŠ z domu a nezblázniť sa. (lektor: Peter Humay)

25.3. Lenivý učiteľ: zmysluplné domáce a online vzdelávanie. (lektor: Robert Čapek)

24.3. Elektronický poznámkový zošit v triede, komunikácia s deťmi. (lektor: Peter Pallo)

23.3. Škola inak – ako učiť prvostupniarov online. (lektorka: Martina Štesková)


Organizačné informácie

Každý webinár začína o 17:00 na našej facebookovej stránke a trvá približne 60 minút. Webináre sú praktické a počas nich máte priestor na kladenie otázok v časti s komentármi pod videom. Každý webinár si môžete pozrieť aj zo záznamu na tejto stránke nižšie alebo na facebookovej stránke Komenského inštitútu.

Ak sa vám naše aktivity páčia a nechcete si nechať ujsť ďalšie, prihláste sa na odber newslettera na konci tejto stránky alebo sledujte náš profil na Facebooku.


Zrealizované webináre


Škola inak – ako učiť prvostupniarov online

V tomto novom období sa zamýšľame nad viacerými otázkami. Čomu sa teraz naozaj venovať? Ako učiť? Ako zaujať deti a zároveň prehnane nezaťažiť rodičov? Ktoré učivo je dôležité, čo sa môže po prípade vypustiť? Vzdelávať, či skôr upokojiť ľudí, ktorí sa do tejto situácie dostali? Počas webináru sa spoločne zamyslíme nad tým ako učiť zmysluplne, zároveň ľahko a tvorivo. Ako vytvoriť systém a harmonogram učenia, aby sme neskákali hore dole podľa podnetov, ktoré sa ku nám dostanú. Skúsime vytvoriť praktické nápady, ktoré môžeme použiť. Tiež budeme hovoriť o možnostiach využívania vzdelávacích programov, ale hlavne ako dať do tohto učenia pokoj a poriadok.

Lektorka: Martina Štesková


Škola inak – ako učiť prvostupniarov online; lektorka: Martina Štesková

Elektronický poznámkový zošit v triede a komunikácia s deťmi

Praktická ukážka, ako si zaviesť s deťmi elektronický poznámkový zošit, kde budú mať poznámky učiteľa, elektronické knihy, pracovné zošity, môžu si deti fotiť svoje úlohy a učiteľ ich môže odkontrolovať. Ukážeme si môj zošit triedy, aj ako si taký zošit v ONE Note pre triedu vytvoriť.

Lektor: Peter Pallo


Elektronický poznámkový zošit a komunikácia so žiakmi; lektor: Peter Pallo

Návod od Petra Palla nájdete tu.


Lenivý učiteľ: zmysluplné domáce a online vzdelávanie

Napriek ťažkým podmienkam sa pravidlá pre kvalitné vzdelávanie nemenia. Učiteľ má v domácej výučbe svoje možnosti a spôsoby, ako takýto druh vzdelávania riadiť. Robert Čapek (Lenivý učiteľ) sa s vami podelí o myšlienky a praktické rady, ako dobre učiť aj na diaľku. Súčasťou interaktívneho livestreamu budú aj odpovede na vaše otázky.

Lektor: Robert Čapek


Lenivý učiteľ – zmysluplné domáce a online vzdelávanie; lektor: Robert Čapek

Online ŽÚR alebo ako učiť žiakov 2. stupňa ZŠ z domu a nezblázniť sa

Všetkým nám ide o tú istú vec, nestratiť u žiakov druhého stupňa ZŠ školské a životné návyky, udržať sa v pokojnom a zdravom móde, aby sme sa na na konci tohto príbehu nezbláznili a ustáli to. Žiaci, učitelia, rodičia. Budeme sa rozprávať o tom, koľko učiva a v akej forme je vhodné zadávať, aké typy domácich úloh sa odvedčili, ako dodržať psychohygienu žiakov v tomto ťažkom období a ako je vhodné podporiť rodičov pri organizovaní rodinného života a učenia sa doma.

Lektor: Peter Humay


Online ŽÚR alebo ako učiť žiakov 2. stupňa ZŠ z domu a nezblázniť sa; lektor: Peter Humay

Objavujme talenty a silné stránky našich žiakov

Teraz, keď sú žiaci doma, môžeme naše vyučovanie poňať rôznymi spôsobmi. Niekto rád píše, tvorí básne, maľuje, modeluje, navrhuje, alebo skicuje. Takto tvorivo sa dá spracovať akákoľvek téma, či už je to dejepis, literatúra, geografia alebo etika. Na tomto webinári sa budeme spoločne rozprávať o tom, ako sa dajú rôzne témy rôznorodo spracovať, pričom si žiaci sami vyberú spôsob, v ktorom sa cítia najpohodlnejšie a ide im najlepšie. Takýto spôsob učenia sa dá využiť na ktoromkoľvek predmete, a keďže dieťa robí aktivitu, v ktorej je dobré a baví ho, nepotrebuje pomoc rodičov.

Lektorka: Ľuba Tomková


Objavujme talenty a silné stránky našich žiakov; lektorka: Ľubka Tomková

Zmysluplný dejepis (nielen) v karanténe

Vyučovanie dejepisu by nikdy nemalo byť o memorovaní faktov, udalostí a dátumov. Súčasná situácia nám síce v mnohom komplikuje život, ale zároveň môže byť príležitosťou skúsiť (nielen) dejepis učiť prakticky, zaujímavo a medzipredmetovo. Niekoľko tipov na aktivity a úlohy, ktoré môžete skúsiť aj na diaľku alebo v online priestore, vám predstavím vo svojom webinári.

Lektor: Michal Bohuš


 Zmysluplný dejepis (nielen) v karanténe; lektor: Michal Bohuš

Výber úloh z dejepisu podľa metodiky Michala Bohuša nájdete tu.


Rovesnícke príbehy pre jazyky a humanitné vedy

Veľa skvelých online vzdelávacích nástrojov existovalo už pred tým, ako sme sa zo dňa na deň ocitli v domácej karaténe. Jedným z nich je storiesthatmove.org. Obsahuje veľa výborného materiálu (metód, aktivít, videí) v rôznych jazykových mutáciách a môžete ho využívať ako „ready-to-use“ materiál, alebo si z neho povyberať len to, čo sa vám práve hodí. Storiesthatmove je síce hlavne vnímaný ako vzdelávací nástroj proti diskriminácii, ale po jeho preštudovaní vám začnú naskakovať nápady, ako ho využiť na svojich hodinách. Nezáleží na tom, či učíte angličtinu, alebo nemčinu, dejepis, etiku. Tento webinár je určený pre všetkých, ktorí učia jazyky a humanitné vedy.

Lektorka: Katarína Petrisková


Rovesnícke príbehy pre jazyky a humanitné vedy; Katarína Petrisková

Ako vytvárať náučné videá pre študentov

Videá sú skvelým nástrojom na vzdelávanie. Vedia veľmi zrozumiteľne vysvetliť danú tému a študenti ich jednoducho zbožňujú. Ich tvorba nie je až taká zložitá, stačí dodržať niekoľko zásad. Na tomto webinári sa dozviete, ako spracovať tému do pútavého scenára, zaujať študentov či bez stresu zvládnuť natáčanie.

Lektor: Julian Gerhart

Ako vytvárať náučné videá pre študentov; Julián Gerhart zo Zmudri

Diskusia: Ako nás preškolí korona?

moderuje: Adela Vinczeová, hostia: Helena Weszelovszká, Stanka Opátová a Jozef Šujak

Diskusia: Ako učiť “vylúčené” deti počas korony?

moderuje: Tina Gažovičová, hostia: Janette Motlová, Zuzana Révészová a Jana Karľová

Diskusia: Ako viesť školu na diaľku – užitočné tipy nielen pre vedenie škôl

moderuje: Janka M. Balážová, hostia: Martin Menšík z Profesie a absolventky KI Zuzana Borovská a Jana Marcineková

Diskusia: Ako na zmysluplné outdoorové vzdelávanie

Hosťami diskusie sú Martin Křiž z českého Učíme se venku, absolventky Komenského inštitútu Katarína Vajkai a Martina Štesková a diskusiou vás sprevádza Ivana Poláčková z CEEV Živica

Webinár: Učitelia Slovenska inšpirujú – ako dnes učiť efektívne a zmysluplne

Zuzka Tkáčová a Peter Pallo, dvaja víťazi ocenenia Učiteľ Slovenska, diskutujú o efektívnom a zmysluplnom vyučovaní, nie len v čase pandémie koronavírusu.

Webinár: Ako a prečo sa hýbať aj v „online dobe“

Webinár, nielen, o dôležitosti pohybu s Michalom Handzušom, bývalým hráčom NHL, a Ladislavom Ogurčákom, finalistom ocenenia Učiteľ Slovenska 2020.

Webinár: Vnútorný pokoj učiteľa v čase neistoty

Webinár s lektorkou, koučkou a psychoterapeutkou Sylviou Ondrisovou.

Webinár: Ako učiť vonku aj dištančne

Webinár o učení na diaľku a zároveň vonku, s Ivanou Poláčkovou z CEEV Živica a učiteľmi Lenkou Škarbekovou, Soňou Chlebničanovou a Eduardom Gemzom.

Webinár: Ako vytvárať online videá pre žiakov ZŠ

Webinár s Ľubicou Demčákovou, finalistkou ocenenia Učiteľ Slovenska 2020 a Juliánom Gerhartom zo Zmudri.sk.

Webinár: MALÉ INOVÁCIE – VEĽKÉ ZMENY, Ako sa dá meniť atmosféra školy

Webinár s Ivetou Barkovou, Učiteľkou Slovenska 2020 a Janou Augustovičovou, spoluzakladateľkou súkromnej ZŠ.

Webinár: Ako predchádzať online záškoláctvu

Webinár s Dávidom Králikom, Učiteľom Slovenska na diaľku.

Webinár: Posilnené učiteľky a učitelia

Webinár so Sylviou Ondrisovou – psychoterapeutkou, lektorkou a koučkou.

Webinár: Bádateľské učenie

Webinár s Václavom Fialom, Učiteľom Česka 2020.
Prezentáciu Václava nájdete TU. Kliknutím na ODKAZ si môžete stiahnuť osnovy predmetu science.

Webinár: Trieda, v ktorej sa číta pre radosť

Webinár so Stanislavou Opátovou, finalistkou ocenenia Učiteľ Slovenska 2019.

Webinár: STEM

Webinár s Miroslavom Škovierom, stredoškolským učiteľom na bilingválnom gymnáziu v Martine.
Prezentáciu Miroslava nájdete TU.

Webinár: Matematické prechádzky

Webinár so Silviou Haringovou, účastníčkou 5. ročníka Komenského inštitútu.

Webinár: Lenivé učiteľky a učitelia

Webinár s Robertom Čapkom, didaktikom a lektorom.

Webinár: Ako rozhýbať decká za počítačom

Webinár so Slavomírom Pačutom, učiteľom telesnej výchovy, spoluzakladateľom
Outdoor Institute, trénerom animátorov a riaditeľom Stageman.

Webinár: Online bezpečne a efektívne

Webinár s Máriou Tóthovou Šimčákovou, detskou psychologičkou.

Webinár: Komunikácia a konflikty (nielen) v škole

Webinár s psychológom Alešom Bednaříkom.

Webinár: Mentoring a koučing na škole

Webinár s Katarínou Petriskovou, Slavomírom Matejkom a Tomášom Pešekom.

Webinár: Ako hodnotiť žiakov vnímavo a užitočne

Webinár s Annou Jančovou, účastníčkou Komenského inštitútu
a finalistkou TOP30 ocenenia Učiteľ Slovenska.

Webinár: Učiteľky a učitelia v teréne

Webinár s Martinom Křížom, lektorom ekologickej výchovy a metodikom.

Webinár: Hodnotenie ako dar

Webinár s Ľubicou Noščákovou, účastníčkou Komenského inštitútu
a finalistkou ocenenia Učiteľ Slovenska 2018.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Webinár: Ako realizovať myšlienky z vízie Učiace sa Slovensko na vašej škole

Webinár so spoluautorom dokumentu Učiace sa Slovensko a autorom knihy “Učiaca sa škola”, Vladimírom Burjanom.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Webinár: Ako individualizovať vyučovanie v triede plnej rozmanitých žiakov

Webinár s autorom knihy “Učiaca sa škola”, Vladimírom Burjanom.

______________________________________________________________________________________________________________________________

ONLINE DISKUSIA: Škola podľa našich predstáv

Diskusia o dôležitosti vyjadrení žiakov a mladých ľudí v téme vzdelávania, o tom, ako môžu byť žiaci zapojení do diania na škole.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Ako zmysluplne testovať a hodnotiť žiakov? Rady lenivého učiteľa

Webinár o tom, ako testovať a hodnotiť rozumnejšie a didakticky správne.

________________________________________________________________________________________________________________

Ako podporiť duševné zdravie žiakov a citlivo hodnotiť

Webinár s odborníčkami z Internetovej poradne pre mladých IPčko o duševnej pohode žiakov v náročných časoch.

________________________________________________________________________________________________________________

Ako pripraviť žiakov na život v informačnej dobe a pomôcť im porozumieť svetu

Webinár k rozvoju informačnej a mediálnej gramotnosti.

________________________________________________________________________________________________________________

Ako hovoriť s deťmi o vojne

________________________________________________________________________________________________________________

Ako hovoriť s deťmi o utečencoch

________________________________________________________________________________________________________________

WEBINÁR: Činnostné učenie

________________________________________________________________________________________________________________

Kritické myslenie – ako diskutovať o zložitých a výbušných témach

________________________________________________________________________________________________________________

Ústne odpovede žiakov a ako z nich vyťažiť maximum

________________________________________________________________________________________________________________

Ako pracovať s emóciami detí

________________________________________________________________________________________________________________

Ako som podľahol extrémistom a konšpirátorom

________________________________________________________________________________________________________________

Ako na environmentálnu výchovu prakticky?

________________________________________________________________________________________________________________

Ako na environmentálnu výchovu prakticky?

________________________________________________________________________________________________________________

Historický prístup na hodinách fyziky a Festival 4 živlov

________________________________________________________________________________________________________________

Montessori matematika v bežnej triede

________________________________________________________________________________________________________________

Z prvej ruky: Ako funguje fínske školstvo


Ako sa správne učiť


Deti, spánok a škola


Učitelia v Akcii: Ako vychovávať vnímavých žiakov a rodičov


Čo sa skutočne potrebujú učiť mladí ľudia


O radosti z poznávania s Hejným


Učitelia v Akcii: Ako na finančnú gramotnosť prakticky


Ako učiť o 17. novembri


Výhody a riziká domáceho vzdelávania

https://fb.watch/gZWA-Enx_l/