fbpx

Helena Weszelovszká

ZŠ Rozmarínová 1, Komárno

Detstvo a ešte veľkú časť života potom som prežila na Orave. Najskôr v dedinke Štefanov nad Oravou, neskôr v Tvrdošíne, kde som v základnej škole prežila s prestávkami 15 krásnych učiteľských rokov, z toho pár rokov ako zástupkyňa riaditeľky školy. Potom som sa s rodinou presťahovala do Komárna. Žijem tu už 13 rokov. Najskôr 8 rokov ako odborná zamestnankyňa školského úradu a od roku 2012 ako riaditeľka Základnej školy Rozmarínová ul.1, Komárno.

Byť učiteľkou nebolo mojím detským snom. Videla som sa skôr v herectve alebo ako speváčka, spisovateľka či módna návrhárka. Týmto činnostiam som zasvätila svoju mladosť. Bola som aktívna v ochotníckom divadle, pri speváckych a recitačných vystúpeniach, čítaní kníh, písaní básničiek a vytváraní módnych doplnkov.

Učiteľstvo som si vybrala pod vplyvom charizmatickej učiteľky ruštiny na gymnáziu. Z jej prístupu a nezabudnuteľných hodín čerpám inšpiráciu dodnes.

Vyštudovala som učiteľstvo pre prvý stupeň ZŠ na PF v Nitre. Pri hľadaní vlastnej pedagogickej cesty som si vyskúšala viaceré alternatívne prvky učenia, ale najviac mi učarovalo integrované tematické vzdelávanie (ITV) Susan Kovalikovej a v súčasnosti využívam filozofiu a prvky Hejného matematiky vo vyučovaní vlastivedy.

Život mi priniesol a ešte stále prináša mnoho zmien a som za ne vďačná. Ako riaditeľka školy sa snažím budovať školu, v ktorej sa každý cíti bezpečne a má podmienky na rozvíjanie toho najlepšieho, čo v ňom je.