fbpx

Ivana Sopúchová

Evanjelické bilingválne gymnáziu, Martin

Pochádzam z malej dedinky menom Oravská Poruba a momentálne vyučujem angličtinu a anglickú literatúru na Evanjelickom bilingválnom gymnáziu v Martine. S myšlienkou stať sa učiteľkou som sa krátko pohrávala už počas štúdia na strednej škole. Po jej ukončení som však odišla za vzdelaním do Veľkej Británie a predstava, že by som sa snáď jedného dňa vrátila domov a začala učiť, sa každým rokom stráveným v zahraničí stávala menej a menej reálnou. 

Napriek tomu ma pred pár mesiacmi osud zavial naspäť na Slovensko. Keď som premýšľala nad tým, kde by som najlepšie mohla zúročiť odborné vedomosti nadobudnuté v zahraničí, znalosti svetových jazykov, nadšenie pre prácu s mladými ľuďmi, a predovšetkým túžbu meniť našu krajinu k lepšiemu, bola pre mňa práca pedagóga jasnou voľbou.  

Verím, že vďaka zapojeniu sa do Komenského inštitútu môžem získať mnohé cenné tipy ako vykonávať moje povolanie efektívnejšie a kompetentnejšie, a dostať sa tak o krôčik bližšie k tomu, aby som jedného dňa naozaj bola učiteľom, ktorý mení svet.