fbpx

Katarína Vajkai

Základná škola Pohraničná 9, Komárno

Narodila som sa v Komárne, kde dodnes žijem a obdivujem krásy tohto malého mesta. Mojím snom bolo vždy stať sa dobrou a láskavou učiteľkou. Tento sen sa snažím plniť už takmer 20 rokov a to ešte stále s veľkým entuziazmom a nadšením.

Vyštudovala som učiteľstvo pre primárne vzdelávanie na UKF v Nitre. Svoj prvý rok som strávila na malotriedke na dedine, kde ma práca učiteľky úplne očarila a presvedčila o mojom správnom rozhodnutí. V súčasnosti pôsobím na Základnej škole Pohraničná v Komárne ako triedna učiteľlka,  predagóg so špecializáciou na výučbu aglického jazyka pre 1. stupeň a zároveň sa venujem nadaným žiakom v rámci predmetu Obohatenie. Vďaka mojej veselej, aktívnej a zvedavej povahe túžim neustále niečo zlepšovať . Hľadám spôsoby, ako čo najviac deti zapojiť do procesu, vzbudiť u nich záujem o učenie, v ktorom by  mohli zažívať radosť. Aj preto si myslím, že úlohou modernej školy je vedieť vytvoriť bezpečné, priateľské a obohacujúce prostredie pre naše deti.

Pokojnú myseľ, dobrú energiu a novú silu čerpám z prírody, na prechádzkach v lese, pri jazere alebo na spoločných jazdách na bicykli so svojou rodinou.