fbpx

Ľubica Tomková

ZŠ Spojová 14, Banská Bystrica

Ahojte, 

volám sa Ľuba Tomková a som učiteľkou dejepisu a geografie na Základnej škole Spojová v Banskej Bystrici. Študovala som na Univerzite Mateja Bela  tiež v Banskej Bystrici. Popri práci som sa ešte venovala štúdiu špeciálnej pedagogiky, a aby som sa nenudila a spojila príjemné s užitočným, spravila som si kurz sprievodcu cestovného ruchu. 

Učiteľkou som chcela byť už od úplného malička, moji mladší súrodenci a súbor plyšových hračiek a bábik si so mnou užili svoje ☺

Som šťastná osoba, moja „misia“ v škole ma neskutočne baví, aj keď niekedy sú dni, kedy by som sa vybrala do ľudoprázdnej krajiny a počúvala ticho. Mám rada ľudí, deti, ich nápady, reakcie a pohľad na svet. Rada s nimi diskutujem a ukazujem im rôznorodosť sveta. 

Milujem cestovanie – bez cestovky, „nadivoko“. Mám za sebou takmer šesťdesiat krajín a ďalšie sú v poradovníku. Mojimi naj destináciami sú Nový Zéland a Island. Ďalšou závislosťou sú knihy, najmä detektívky. Veľmi rada sa hrám, kvízujem a učím sa vďaka novým podnetným ľuďom, ktorých v mojom živote stretávam.