fbpx

Michaela Mozolová

Gymnázium Jura Hronca, Bratislave a n.o. Človek v ohrození

Som oridžinal východniar z Popradu, asi preto aj milujem hory, turistiku, lezenie a bicyklovanie. Rada čítam, pestujem kvety a cestujem. Avšak, dalo by sa povedať, že som svoj život zasvätila vzdelávaniu.

 

Svoju kariéru v školstve (po skončení štúdia na UK v Bratislave) som započala v Austrálii, kde som popri Cambridgeskom kurze pre učiteľov anglického jazyka učila na jazykovej škole angličtinu a slovenčinu. Po návrate na Slovensko som 7 rokov pôsobila na škole pre intelektovo nadané deti, kde som pracovala aj ako metodička anglického jazyka. Popri tom som 5 rokov učila na jazykovej škole. Na rok som si prácu prerušila, aby som si urobila MA na King’s College v Londýne v odbore Aplikovaná lingvistika. Minulý rok som skončila ďalší (snáď posledný) MA na Radboud Univerzity v Nijmegene v Holandsku v odbore Vzdelávanie nadaných. Počas štúdia som začala mentorovať dve super dievčatá z osady vo Veľkej Ide a pracovala som v komunitnom centre ETP v Podsadku.

 

Po návrate do Bratislavy som sa dostala do IRPU, mentoringoveho tímu Leaf-u, v ktorom mentorujeme učiteľov a momentálne pracujem v Človeku v ohrození, n.o. na oddelení Sociálnej integrácie, kde zastrešujem vzdelávacie aktivity a projekty.