fbpx

Michal Rybár

Základná škola, Seňa

Michal pochádza zo Svätého Jura, ale už viac ako 10 rokov žije rôzne po svete. Po skončení štúdia programu IB na Gymnáziu Jura Hronca sa rozhodol skúsiť šťastie v zahraničí a vyštudoval kombinovaný odbor matematika a informatika na University of Bristol. Po štyroch rokoch na vysokej škole mu učaroval odbor kryptografia a preto sa presunul do Viedne, kde päť rokov pracoval ako doktorand na inštitúte IST Austria. Počas tohto času zistil, že veda pre neho asi nebude to pravé orechové a prihlásil sa do programu Teach for Slovakia, ktorý končí tento rok.

Vďaka programu Teach for Slovakia už druhý rok pôsobí na základnej škole v obci Seňa pri Košiciach, ktoré sa stali jeho ďalším domovom. So svojimi žiakmi sa na hodinách učia angličtinu, športujú na hodinách telesnej výchovy, ale hlavne sa učia matematiku Hejného metódou a učia sa informatiku čo najzábavnejšou formou. Počas týchto dvoch rokov sa na škole snažil zlepšiť vyučovanie informatiky a nadchnúť svojich žiakov pre programovanie. Na škole vedie krúžok robotiky a hier všetkého druhu a každý deň sa snaží o to, aby bola jeho škola lepším a krajším miestom pre všetkých žiakov. Do Komenského inštitútu sa prihlásil preto, aby všetky tieto veci vedel robiť lepšie.

Vo voľnom čase si dobíja energiu čítaním kníh, v poslednej dobe hlavne detských, ako aj dobrým filmom, či seriálom. Miluje turistiku, rád sa venuje dobrovoľníctvu, či jazdí na svojom skútri.