fbpx

Nika Klimová

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Pochádzam z Detvy a 4. rok študujem na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici v odbore učiteľstvo informatiky a anglického jazyka. Okrem toho pracujem na Základnej škole Jána Bakossa ako učiteľka informatiky.

 

Na základnej škole som mala veľké šťastie (nielen) na moju triednu učiteľku. Bola vždy vysmiata, ale aj prísna a jej hodiny boli vždy zábavou. No najdôležitejšie bolo to, že milovala svoju prácu a my – žiaci sme to cítili.

 

Na gymnáziu som bola šéfredaktorkou školského časopisu, kde sa mi zapáčila práca s ľuďmi. Okrem toho som vďaka škole mala možnosť navštíviť rôzne miesta v Európe, napr. Londýn, Paríž, Štrasburg, Viedeň či Lisabon. Bez učiteľov, ktorí ma viedli v mnohých projektoch, by som tieto miesta nenavštívila.

 

Šťastie na dobrých učiteľov som mala naďalej aj na univerzite, najmä na katedre informatiky, kde je vždy príjemná atmosféra a učitelia, ktorí sú vždy ochotní pomôcť a sú pre mňa vzorom.

 

Mojou víziou je, aby každé dieťa malo rovnako skvelých učiteľov, akých som mala a stále mám ja. A čo robím vo svojom voľnom čase? Pôsobím ako lektorka v Programovacom tábore pre deti v spoločnosti Siemens Healthineers, doučujem anglický jazyk a som dobrovoľný hasič v DHZ Detva.