fbpx

Peter Pirončiak

Hotelová akadémia, Liptovský Mikuláš

Volám sa Peter Pirončiak a učím na Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši odborné premety zamerané na marketing, marketingovú komunikáciu a grafiku. Na škole pôsobím od roku 1992. Začínal som ako majster odbornej výchvy, čo bol najlepší štart pre začínajúceho pedagóga, lebo ako majster som mal možnosť spoznať svojich žiakov nielen po profesijnej ale aj osobnej stránke.

Ako učiteľ som začal pracovať v roku 1997. Vždy ma zaujímali žiaci ako ľudia so svojími radosťami a starosťami. Preto sledujem vývoj vyučovacích metód a zaujímam sa o inovatívne vzdelávanie. Projektové vyučovanie považujem ako kľúčové pre učiteľa odborných predmetov. Moja práca mi umožňuje každý deň zažiť nové príbehy vďaka mojim žiakom. 

Rád cetujem, spoznávam nové mietsa a najviac si odýchnem v centre veľkomesta, ale rád sa vrátim do svojho malého mesta. Som európsky optimista a verím v dobro človeka. Rád fotografujem a kreslím. Zaujímam sa o grafický dizajn, mám rád seriály a dobré filmy a celkom ľahko podľahnem online marketingu, a tak mám dosť vlastných skúseností pre svoje predmety.