fbpx

Vanda Liďáková

Spojená škola Novohradská, Bratislava

Narodila som sa v malebnej dedinke Záhorská Bystrica. Bola to vždy zaujímavá lokalita, pretože sa k nám nepriznávali ani Bratislavčania, ani Záhoráci.

To že chcem byť učiteľkou slovenského jazyka a literatúry som zistila už na základnej škole, kde ma k tomuto povolaniu motivoval môj slovenčinár. Dejepis sa k tomu prikmotril, keď som študovala na gymnáziu. Učiteľstvo som absolvovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Už počas posledného ročníka som začala pracovať na dohodu na jednom gymnáziu. Vtedy vypukla nová pandémia a ja som si nestihla vyskúšať ani tradičný štýl vyučovania, hneď som musela vhupnúť do online priestoru.

Momentálne som učiteľkou na Spojenej škole Novohradskej, kde učím od piateho ročníka ZŠ až po maturantov na gymnáziu. Svoju prácu milujem a na každú hodinu sa teším, pretože vždy sa naučím a dozviem niečo nové.

Vo voľnom čase sa zaujímam o literatúru, divadlo, šport, hudbu, motorky, cestovanie, plazy a najviac mi momentálne zaberá čas starostlivosť o domček.